Warning: The use statement with non-compound name 'Smarty' has no effect in /home/daiwtnrdpv/domains/emebel.com.pl/public_html/includes/templates.class.php on line 17
Oświetlenie w kuchni i jadalni – jak dobrać? - Katalog firm meblowych EMebel, blog o meblowaniu

Oświetlenie w kuchni i jadalni – jak dobrać?

Oświetlenie w kuchni i jadalni – jak dobrać?

Odpowiednie rozplanowanie oświetlenie w kuchni i jadalni nie jest łatwym zadaniem, ponieważ są to przestrzenie, które z jednej strony powinny być funkcjonalne i wygodne, a z drugiej urządzone w sposób stylowy i estetyczny. Za pomocą oświetlenia można podkreślić wyjątkowy charakter pomieszczenia i wpłynąć na jego praktyczność, a także wizualnie powiększyć i rozjaśnić mniejsze metraże. Jakie dobrać oświetlenie do kuchni i jadalni, aby zachwycało designem, a jednocześnie pozwalało na komfortowe wykonywanie codziennych czynności? 

Jakie lampy sprawdzą się w kuchni?

Jeżeli Twoja kuchnia jest przestrzenią o sporych rozmiarach, warto zastosować w niej taki układ lamp, aby zapewniły dokładne oświetlenie wszelkich zakamarków aranżowanego pomieszczenia. W takim przypadku warto zadbać o lampę wiszącą w kuchni w formie centralnego oświetlenia przestrzeni, następnie wybrać lampy, które będą bezpośrednie skierowane na blaty kuchenne, a także wybrać lampy dekoracyjne, które w kuchni stworzą klimatyczny nastrój sprzyjający nawet dłuższemu gotowaniu. W kuchniach świetnie sprawdzą się lampy sufitowe, ponieważ dokładnie oświetlą całe pomieszczenie, co gwarantuje użytkownikom kuchni komfortową pracę.

Żyrandole do jadalni

Jadalnia jest miejscem wspólnego spożywania posiłków z rodziną i bliskimi nam przyjaciółmi, dlatego warto zadbać o oświetlenie, które wprowadzi przytulny akcent sprzyjający odprężeniu się, a także dobrej zabawie. Ciekawym rozwiązaniem do przestrzeni jadalni okazują się żyrandole, które współcześnie dostępne są w różnorodnych wykończenia. Żyrandole nowoczesne świetnie będą się prezentować we wnętrzach jadalni wykończonych w stylistyce minimalistycznej, modernistycznej czy nawet loftowej. Nowoczesne żyrandole do jadalni cechują się prostą, aczkolwiek dość eksperymentalną formą i materiałami, z których są wykonane. Nowoczesne żyrandole swoimi kształtami nawiązują do wielu kanonów, dzięki czemu dają niepowtarzalny efekt wizualny. Do przestrzeni jadalni zaaranżowanej w nieco bardziej tradycyjnej formie idealne będą żyrandole klasyczne, które są nie tylko wyjątkowym elementem dekoracyjnym, ale również idealnym źródłem światła.

Opinie (1)
Jacek

01.10.2021

Kuchnia to miejsce w którym oświetlenie gra szczególną rolę, warto oprócz lamp sufitowych zadbać o dobrze oświetloną przestrzeń roboczą.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna: