Jak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?

Czy wiesz, że łazienka jest jednym z trudniejszych pomieszczeń do aranżacji? Wynika to przede wszystkim z faktu, że łazienki mają najczęściej niewielki metraż i bardzo trudno wybrać meble, które będą odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Na szczęście wybór mebli i dodatków do łazienki jest teraz bardzo duży i nawet posiadacze mieszkań o małej powierzchni znajdą coś dla siebie. Zanim jednak zaczniesz szukać mebli, powinieneś zastanowić się nad kilkoma kwestiami. J

Funkcjonalność
Pierwszym, i właściwie najważniejszym, kryterium wyboru mebli powinna być ich funkcjonalność. Bo czy wyposażenie, które jest piękne, ale zupełnie nie odpowiada naszym potrzebom, będzie eksploatowane z przyjemnością? Z pewnością nie. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, ile i jakie przedmioty znajdują się w łazience, ile osób z niej korzysta oraz ile jaką powierzchnię ma pomieszczenie. W przypadku łazienki i niewielkim metrażu najlepiej sprawdzą się meble małej lub średniej wielkości https://rad-pol.sklep.pl/pl/c/Lazienkowe/44 . Dla przykładu - jeśli wstawisz do małej łazienki dużą szafkę lub zbyt masywny regał, wnętrze wyda się przytłoczone i nie będzie w nim miejsca na inne elementy wyposażenia. Jeśli trzymasz w łazience dużo rzeczy, np. cały zapas ręczników, środki chemiczne czy przybory do makijażu, możesz zastanowić się nad przeniesieniem niektórych z nich do innego domowego pomieszczenia, np. sypialni (ręczniki), albo kuchni (środki uniwersalne środki chemiczne).

Estetyka
Aby wizualnie powiększyć łazienkę, warto wybrać meble z połyskującymi lub odbijającymi obraz frontami. Dobrym wyborem będą także meble w jasnych odcieniach, np. w bieli, beżu czy szarości. Co więcej, białe meble są dobrą bazą i świetnie będą się prezentować w każdego typu aranżacji. Jasne meble optycznie powiększą pomieszczenie i odświeżą je. Jasne meble łazienkowe są także łatwe w stylizacji. Na blacie szafki lub komody można ustawić rośliny, tacę z perfumami czy ozdobne świece. Dzięki temu łazienka nabierze charakteru i będzie jeszcze przyjemniejsza w użytkowaniu. Do elementów zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych należy zaliczyć lustro. Element ten służy nie tylko do przeglądania się, ale też jest wspaniałą ozdobą, która dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Miłośników minimalizmu z pewnością zainteresują lustra o prostych formach i bez ram. Z kolei fani klasyki bez wątpienia zainteresują się pięknymi lustrami w ramach, które można pomalować na dowolny kolor. Wszystko jest tu kwestią wyobraźni.


Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Wystrój wnętrza dotyczy nie tylko lokali mieszka...
Tapczan to łóżko, które przeżywa ...
Urządzając prywatne biuro mamy ten komfort, że...
Szklane meble są wyznacznikiem elegancji oraz pon...
Fotele uszaki to od kilku sezonów jedne z najmodn...
Czy wiesz, że łazienka jest jednym z trudniejszy...