Fronty meblowe - które są najbardziej praktyczne?

Fronty meblowe - które są najbardziej praktyczne?

Wybór mebli może przyprawić o zawrót głowy. Przy zakupie zwracamy uwagę nie tylko na ich design, ale również na jakość zastosowanych materiałów i to, czy będą odpowiadały naszym potrzebom. Decydując się na meble na wymiar Rzeszów , mamy najczęściej możliwość wyboru poszczególnych komponentów. Powinniśmy wiedzieć, że rzadko kiedy produkowane są one z tych samych materiałów. Często stosuje się inne surowce do budowy korpusu, a inne do frontów. Ta część mebli jest szczególnie ważna, ponieważ jest najbardziej widoczna, a co za tym idzie - najmocniej narażona na zabrudzenia i upływ czasu. Jakie zatem fronty meblowe warto wybierać?

Klasyka - czyli fronty z drewna
Drewniane fronty prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Wiele osób docenia ich trwałość, ekologiczność oraz piękne i ponadczasowe dekory. Do tworzenia frontów wykorzystuje się różne gatunki drewna. Najczęściej jest to sosna, dąb, buk i jesion. Drewniane fronty można poddać obróbce, na przykład frezowaniu czy rzeźbieniu, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawe efekty.
Odpowiednio pielęgnowany mebel z drewnianymi frontami może posłużyć przez długi czas. Tutaj właśnie pojawia się słowo kluczowe - pielęgnacja. Drewno jest surowcem naturalnym, dlatego wymaga impregnacji i stosowania specjalnych środków pielęgnacyjnych. Musi być bowiem dobrze zabezpieczone przed wodą i szkodnikami. Dla osób, które nie lubią poświęcać na takie kwestie zbyt dużo czasu i uwagi, może być to niewielkim kłopotem.

Fronty z płyty meblowej - dla kogo będą dobrym wyborem?
Alternatywnym rozwiązaniem dla drewnianych frontów są te wykonywane z płyty meblowej . Tutaj rozwiązań jest co najmniej kilka. Najpopularniejsze z nich to płyty MDF i laminowane. Te pierwsze powstają ze zmielonego na drobne fragmenty drewna z dodatkiem innych związków organicznych. Prasowane są w wysokiej temperaturze, a następnie lakierowane lub pokrywane folią PVC.
Płyty laminowane powstają w podobny sposób, jednak ich powierzchnia pokrywana jest specjalnym papierem zaimpregnowanym żywicą, co czyni je odpornymi na wilgoć i wysokie temperatury. Oba gatunki płyt można zakupić w wielu wzorach i wykończeniach. Dostępne są zarówno jednolite wybarwienia, jak też takie które imitują naturalne drewno. Fronty z tych surowców są bardziej ekonomiczne w porównaniu do tych z drewna, co dla wielu osób jest decydującym kryterium. Nie trzeba ich również impregnować, a do czyszczenia wystarcza woda z dodatkiem detergentu, dlatego są bardzo praktyczne w użytkowaniu.

Opinie (1)
Izabela
Bardzo zaciekawił mnie ten artykuł.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (7 opinii)

Wersalka to niezwykle praktyczny mebel, który cie...
Kuchnia to pomieszczenie, które opró...
Na rynku dostępnych jest wiele różnych pr...
Projektanci wnętrz zajmują się tworzeniem wyszu...
Marzysz o komfortowej przestrzeni wypoczynkowej zo...
Sofa jest niezwykle modnym wyposażeniem każdego ...